رمز جذابیت و محبوبیت زن ومرد از نوعی دیگر!

پس از خلق بشر، هر آنچه که رحمان آفرید از جنس محبت بود. از جنس عشق، از جنس زیبایی. آدمی آموخت که نیم خود را با این محبت و مهر می‌تواند به نیم دیگر پیوند زند. بشر فهمید که کمال از جنس مهربانی است و کامل بودن جز با عشق حاصل نمی‌شود.

اما مرد عصیانگر بود و سرکش. نگاه به هر سو داشت و میل به کشف و ادارک. پس حجاب چشم بر او واجب شد تا نگاهش فقط به سوی محبوب خود باشد. زن نیز چون لطیف بود و زیبا، میل به خودآرایی و نمایانگری داشت. پس حجاب تن بر او واجب شد تا گرفتار تبرج نشود. این شد که خداوند اول بار حجاب چشم را به سوی مرد نازل کرد و سپس حجاب تن را برای زن آفرید.

حجاب نیز آفرینشی از جنس محبت بود، چون با حجاب تمنای مرد از زن بیش از پیش شد. مرد خواهان آن چیزی بود که سهل‌الوصول نباشد و پوشیدگی زن را دوست می‌داشت. برای مرد آن چیزی ارزشمند بود که با تلاش و کوشش به دست آید.

اما مرد عصیانگر بود و سرکش. نگاه به هر سو داشت و میل به کشف و ادارک. پس حجاب چشم بر او واجب شد تا نگاهش فقط به سوی محبوب خود باشد

با حجاب، متانت زن نیز بیش از پیش شد. چون زن خواهان خواهش مرد بود و حجاب باعث می‌شد که زن خواستگار پیدا کند و خواستنی شود. زن دانست که رمز برتری جسم ظریف او بر درشتی هیبت مرد، نگاه متین است و اخم ابرو و کلام با صلابت. مرد نیز پی برد که راه ورود به قلب صاحب این متانت و سرسنگینی و صلابت، کرنش است و محبت و خواهش.

زن آموخت که باید به راحتی دست‌یافتنی نباشد، همچون مروارید درون صدف؛ و مرد فهمید که برای وصال به گوهر وجود محبوب، دست‌درازی بی‌فایده است و اجازه و مراعات و طلب لازم است. زن فهمید که سر سرکش مرد را با حجب می‌توان به سوی خود گرداند و مرد فهمید که حجاب نشانه علقه و مهر و وفای زن به اوست. حجاب اینگونه رمز شکل‌گیری محبت بین زن و مرد شد.

با حجاب، زن فهمید که جایگاه او در نظام هستی، مطلوب و محبوب و معشوق است و مرد فهمید که آفرینش برای او حکم طالب و مایل و عاشق رقم زده است. اینگونه بود که در جنت‌المأوی زن ارزشمند شد و مرد قدردان. اینگونه بود که در بهشت عدن، زن لایق مادر شدن گشت و ام‌البشر نام‌گرفت و مرد سعادت حامی‌بودن، پشتوانه بودن و تکیه‌گاه بودن پیدا کرد تا از مادرانگی‌های زن مراقبت نماید.

حجاب بود که مرد را از تعهد زن به زندگی آگاه نمود، زن را از وفاداری مرد به عهد خود مطمئن ساخت و پیوند زن و مرد را محکم کرد.

قشنگ بود؟؟؟نیشخند

نظرتون چیه؟؟سوال

 

/ 2 نظر / 35 بازدید
بزرگترین مرجع کد موزیک "اسیر عشق"

سلام دوست من وبلاگ زیبایی داری ...لطفآ از وب من هم سر بزن و اگه از وبم خوشت اومد به وبم امتیاز بده ... ممنونم ... راستی با تبادل لینک و بنر موافقم ... نظر هم فراموش نشه ... از وبلاگ دیگمم دیدن کن ... بازدیدش زیاده ...منتظر حضورتم و نظرات قشنگت... بای تا های **** www.blog-heaven.blogsky.com تبدیل انلاین حجم موزیک www.love-mashhad051.gohardasht.com شخصی www.blv-saba.blogfa.com سامانه اس ام اس هوشمند www.tanha051.blogfa.com بزرگترین وب اس ام اس www.love2009-farhad.loxblog.com بزرگترین وبلاگ عاشقانه مشهد www.blvsaba.blogveb.com تبادل لینک رایگان + لینک باکس اتوماتیک و انجمن **** این وبم یه امکان خیلی پیشرفته و باحالی داره در حد المپیک ... میتونی اوجا حجم موزیکتو تغییر بدی و کیفیت آهنگتو کم یا زیاد کنی ... واسه موزیک وبت ... خیلی به دردت میخوره ها ... اگه نیای نبینی ضرر کردی ها ... منتظرتم... http://blog-heaven.blogsky.com/pages/convert-mp3/ [گل][بغل][قلب]

حسین

خیلی عالی بود تبریک میگم[دست] نویسنده این مطلب کی بود؟یک تبریک ویژه به نویسنده مطلب[گل] --------------------------------------------------------------------------------- در کمال افتخار لینک شدید[گل]